Makale

Sahibinden Satılık Arabalar

Sahibinden Satılık Arabalar

Ersin DORLAK | 29 Ekim 2019 |

Sahibinden Satılık ArabalarSahibinden Satılık Arabalar arasında kaybolmayın. Hizlilan.com ile sahibinden satılık arabalar özel filitreli sistemle mobil uyumlu şekilde ekranlarınızda. Günümüzde ilan sitelerinden her türlü eşya satmak ve almak mümkündür. Bu siteler üzerinden özellikle sahibinden satılık arabalar kategorisi çok dikkat çekmektedir. Sizler de yeni bir araba almak istiyorsanız bu sitelere üye olarak istediğiniz arabanın modelini ve fiyat aralığını fitreleyerek giriş yapabilirsiniz. Birçok farklı model ve seçenekte araba bulunan bu ilan sitelerinden hem vakit kaybetmeden hem de güvenli bir biçimde direk arabanın sahibi ile muhatap olarak araba almak mümkündür.

Aynı şekilde araba almak kadar var olan arabanızı satmak da bir bu kadar kolaydır. Siteye tek tık ile giriş yap, arabanın piyasasını araştır, fotoğraflarını yükle, renk seçeneklerini varsa kaza bilgilerini ve özelliklerini belirt. Arabanın alıcıları ile bire bir muhatap ol ve kazançlı çık.

Eskiden ikinci el araba almak için araba pazarlarına gidilir ya da galeri galeri dolaşılırdı. Sizler de taktir edersiniz ki çok meşakkatli bir iş ola bu gezme işi hem para olarak hem de zaman olarak sarsan bir alım satım işlemidir. Bunlar ile uğraşmak yerine sahibinden satılık arabalar linki ile oldukça basit ve kolay bir şekilde araba almak ve satmak mümkündür.

Satılık Arabalar İçin İlan Verme İşlemleri

Sahibinden Satılık Arabalar

Arabanızı satmak istiyor ve bunu araba pazarına ya da galeriye gitmeden mi yapmak istiyorsunuz. İşte bu site tam da sizler için biçilmiş bir kaftan. Bu site üzerinden basit bir üyelik işlemi ile ücretsiz ilan verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteye tek tık ile giriş yapmak. Sitenin sizlere açmış olduğu aplikasyonlar üzerinden sormuş olduğu soruları cevaplayarak basit bir üyelik işlemi tamamlamak.

Üyelik işlemleri tamamlandığı anda siteye belirlemiş olduğunuz şifreniz ile giriş yapabilecek; arabanızın fotoğrafları, piyasa bilgisi, varsa kaza bilgisi, değişen parça bilgisi, sigorta ve kasko bilgileri, istediğiniz fiyat ve ve pazarlık bilgilerini ekleyerek alıcıların size ulaşmasını bekliyorsunuz. Diğer satma işlemlerinin yanı sıra çok daha hızlı ve profesyonel bir satış işlemi olan online satış ile zamandan ve paradan tasarruf etmek mümkün.

Sizler de sahibinden satılık arabalar sekmesinin incelemek ve araba satmak için internetin olduğu her yerden bu işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hem iş yerinizden hem de evlerinizden rahat ve konforlu bir biçimde arabanızın alıcısını bekleyerek zamandan ve paranızdan büyük bir kazanç elde etmiş olursunuz.

İnternet İlanları İle Satılık Arabalar

Sahibinden Satılık ArabalarSizler de taktir edersiniz ki çağımız internet çağı. Ve internet kullanımının yediden yetmişe hızla yayıldığı ülkemizde araba ve diğer bilimum ikinci el eşyalarınızı satmak mümkün olmaktadır. Bu alım satım işlemleri için birçok güvenilir ikinci el ilan sitesi bulunmaktadır. Bu sitelere üye olmak ve ilan vermek ücretsizdir.

Tek tık ile kolaylıkla hem bilgisayar hem de akıllı telefonlarınızdan giriş yaparak ilanınızın durumunu takip edebilir; ayrıca da almak istediğiniz araba ve diğer elektronik eşyalara bakabilirsiniz.
Bu anlamda bakıldığında özellikle çalışan insanlar için sadece pazar günleri kurulan araba pazarlarına gitmek bir angaryadır. İşte bu siteler tüm alma ve satma işlemlerinizi gerçekleştirebildiğiniz siteler olarak sizi angaryalardan kurtarmayı hedeflemiş sitelerdir.

Ayrıca bu sitelerin kendi aplikasyonları üzerinden araç değerlendirme platformları da bulunmaktadır.
Bu anlamda da satıcı ve alıcıya sadece araba işlemlerini uygulamak kalmaktadır. Kullanıcısına her türlü kolaylığı sağlayan bu sitelere üye olmak kadar araba bilgilerini, fotoğraflarını, hasar kaydını, sigorta bilgilerini, araba özelliklerini ve yaşını girmek de kolaydır. Sizler de sahibinden satılık arabalar sekmesini inceleyebilir ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sahibinden Araba Alım ve Satım İşlemleri

Aracınızı piyasa değerinin üzerinde ve en karlı bir şekilde satmak istiyorsanız, bu site sizler için biçilmiş bir kaftandır. Bu siteler üzerinden al sat yaparak da para kazanan aylık geçimini bu işlem ile ağlayan pek çok insan da bulunmaktadır. Hatta bu işlem ile aylık gelir elde etmek de mümkündür. Sizler de araba al sat yapabilir.

Geçiminizi bu şekilde sağlayarak eviniz bütçesine katkıda bulunabilirsiniz. Hali hazırda var olan işinizi zedelemeden, oturduğunuz yerden araba ilanlarını inceler bir araba alıp o arabayı yine site üzeriden piyasa değerinin üstünde satarak kar elde edebilirsiniz. Bu sitelerin en güzel imkanlarından biri de kişisel numaranıza gerek kalmadan site üzerinden alıcı ya da satıcı ile birebir muhatap olabilmektir. Yani araba almak istediğiniz kişiye ya da araba satmak istediğiniz kişiye özel şahsi telefon numaranızı vermek zorunda değilsiniz. Bu sayede güvenli alışveriş yapmış olursunuz.

Sahibinden Satılık Arabalar

İkinci El Araba Alım ve Satım İşlemleri

İnsanların en çok merak ettikleri sorulardan biri de ikinci el araba alım ve satım işlemleridir. Öncelikle site üzerinden beğenmiş olduğunuz araba ilanına tıklıyor ve buradan araba satıcısı ile iletişim kurarak anlaşma sağlıyorsunuz.

Belirtmek gerekir ki aracın satışını almadan önce alıcı aracın; motorlu taşıtlar vergisinin olup olmadığını, son muayene tarihini ve trafik cezasının olup olmadığını kontrol etmelidir.
Bu sayede alıcı kişi arabayı aldığında araba ile ilgili herhangi bir borç ödemek zorunda kalmayacaktır.

Çünkü aracın vergi borcunun bulunması demek notere gidip satış alınamaması durumunda satışın yapılamaması durumudur ki bu her iki tarafında hem canını sıka hem de zamanını harcar.
Ayrıca Atıcı kişi alıcı kişiye aracın trafik ve tescil belgelerinin aslını tescil etmelidir. Çünkü ikinci el eşya satımı bir türlü devir işlemi kabul edilmektedir.

Sahibinden Satılık Arabalar

İkinci El Araba Satımında Noter İşlemleri

Araba alım satımı yapılırken notere gidilmeden önce ruhsat veya tescile ilişkin geçici belge, trafik belgesi, nüfus cüzdanı ve ehliyet kişilerin yanında bulunmalıdır. Bu belgeler ile notere giden kişilerin kimlik bilgileri noterdeki kimlik sorgulama sistemi tarafından kontrol edilir. Bu kontrol sonucu herhangi bir sıkıntı çıkmaz ise, araç ile ilgili sorgu başlatılır. Aracın satışı, alışı ve devrine ilişkin sorgulamalar da yapılır.

Eğer yine herhangi bir sıkıntı çıkmaz ise, noter tarafından hazırlanan sözleşme önce taraflar tarafından imzalanır, daha sonra ise noter tarafından imzalanır ve araba satışı gerçekleşmiş olur.

Bu anlamda her işin noterde gerçekleştirildiğini bilmek kişilere büyük bir kolaylık sağlayabileceği gibi yukarıda belirtilen belgelerin de unutulmaması gerekmektedir. Aksi taktirde unutulan belgelerin gelmesi için süre geçmekte ve noterden alınmış olan sıranı kaybedilmesi ile yeniden sıra bekleme işlemi başlamış olacaktır.

Sahibinden Satılık Arabalar

Araba Satışında istenen Belgeler

Sahibinden Satılık ArabalarNoterde satışını vereceğiniz arabanın sahibinden satılık arabalar sitesi üzerinden anlaşmış olduğunuz kişi ile birlikte nüfus cüzdanları, ehliyet, ve ruhsatları yanlarında bulunmak zorundadır. Aksi taktirde noter araba satışını onaylamayacaktır. Sizler de bu onay gelmeme işlemini yaşamak istemiyorsanız, ilan verdiğiniz site üzerinden konuştuğunuz kişilere araba ile ilgili anlaştığınız taktirde notere getirmesi gereken evrakları hatırlatmak ile yükümlüsünüz.

Eğer sizler de yukarıdaki bilgilerde anlatıldığı gibi araba alımı yapmak ya da araba satış işlemlerinizi başlatmak istiyorsanız öncelikle belirtilmiş olan sitelere tek tık ile kayıt olunuz. Daha sonra dilerseniz ilanlara bakarak istediğiniz fiyat ve özellikteki arabayı bulunuz; dilerseniz de kendi arabanızı ilanlara ekleyerek arabanızın alıcısını bekleyiniz. Sizler de sahibinden satılık arabalar sekmesi ile dilediğiniz aracı inceleyebilme fırsatına erişebilirsiniz.