Makale

ikinciel ilan Sitesi

ikinciel ilan Sitesi

Ersin DORLAK | 09 Ekim 2019 |

İkinciel İlan Sitesi arayanlara müjde. İster ikinciel ilan ekleyin, ister eklenen ikinciel ilanlar arasında seçim yapın. Tamamen ücrretsiz! Günümüz dünyasında en önemli geri dönüşüm kullanılmayan eşyaları satmaktır. Kullanılmış ama hala çalışmakta olan elektronik eşyalar, kıyafetler, beyaz eşyalar ve daha bilimum birçok eşya ikinciel ilan sitesi aracılığı ile yeni sahiplerine kavuşuyor. Bu anlamda düşünüldüğünde hem yeni bir eşya almak isteyen kişi, hem de eşyasını satıp para kazanmak isteyen kişi çok kolay bir şekilde aradığını buluyor.

İkinciel İlan Sitesi

İkinci El Eşya Satımı İçin Gerekenler

İkinciel İlan SitesiSizler de taktir edersiniz ki günümüzde tasarruf etmek insanların en büyük amaçları arasındadır. Bu tasarruf için kullanmadığımız ve kullanılabilir durumda olan eşyalarımızı satıp yerine yenilerini almak çok mantıklıdır. Bu sayede hem başka insanların kullanabileceği eşyaları atmamış olur, hem geri dönüşüme faydamız olur hem de acil paraya ihtiyacımız olan durumlarda dilediğimiz parayı elde etmiş oluruz.

İkinci el eşya alım ve satımı için öncü olan internet kuruluşları bulunmaktadır. Yani eskisi gibi eşyamızı satmak için ya da almak için ikinci el dükkanlara başvurmamıza hiç gerek kalmadı. Bahsettiğimiz bu siteler üzerinden hem ikinci el eşya alabilir, hem de ikinci el eşya satabiliriz.

Elektronikten tutun da araba, film kitap ve müzik, spor ve eğlence oyunları, moda ve aksesuara kadar birçok kategorisi bulunan bu siteler üzerinden alış veriş yapmak mümkündür. Bu anlamda düşünüldüğünde de ikinciel ilan sitesi seçenekleri hem alıcılara hem de satıcılara çok farklı kategorilerde hizmet sunmaktadır.

İlan Sitelerine Kayıt İçin Yapılması Gerekenler

Bir ikinci el ilan sitesine kayıt olabilmek için yapılması gerekenler aslında çok basit ve kolaydır. Bu sitelere giriş nasıl ki sosyal medyalara giriş yapıyoruz ya da mail adreslerimize giriş yapıyoruz. İşte onlara giriş yapmak kadar basittir. Tek yapmamız gereken bu sitelerin ismini arama motoruna yazıp, tek tık ile giriş yapmaktır.

Giriş yaptıktan sonra ise geriye sadece 2 adım kalıyor. Bu adımlardan ilki site üzerinden alım ve satım yapacak kişinin bilgilerini içeren kayıt aşamasıdır. Bu aşamada sosyal medyaya nasıl üye olurken bilgi ekliyorsak aynı onun gibi kişisel bilgilerimizi içeren sitenin bize açtığı aplikasyonlar üzerinden verdiği sorulara cevap vermek.

Daha sonra ise bilgilerimizi eklediğimiz hesabımıza bir şifre belirlemek ve hesap bilgileri eklemek. Bu aşamaları da yatıktan sonra artık eşyalarımızı satmaya hazırız. Ya da yeni bir eşya satın almaya hazırız. Bu anlamda düşünüldüğünde birkaç dakikamızı alacak bu işlem ile ihtiyacımız olan binlerce eşyaya tek tık ile erişim sağlamak, eşyaları incelemek, satıcısı ile iletişim kurmak ve en önemlisi yeni bir eşya satıyor isek bu eşyayı dakikalar içerisinde siteye yükleyip alıcısını beklemek büyük bir kolaylık sağlıyor.

İkinciel İlan Sitesi

İkinci El Eşya Alım ve Satımı

Her anlamda yukarıda belirtilen ikinciel ilan sitesi, sizlerin de taktiri ile arama motorunda üst sıralara yerleşmiştir. Çünkü insanların günümüzün en büyük icatlarından biri olan internet ile olan bağları tartışmasız çok kuvvetlidir. Ve ellerinde bu imkan var iken insanlar artık dışarı çıkıp alış veriş yapmak için hem zaman hem de para dökmek istemiyorlar.

İşte bu hem zamandan hem de paradan tasarruf ettiren siteler sayesinde insanlar evde yahut iş yerlerinde çalışırken aynı zamanda da alış veriş yapma lüksüne sahip olabiliyor.

Bu iman büyük ölçüde zamandan tasarruf ettirirken aynı zamanda da sıfır eşya alıp dünyanın parasını dökmek yerine, aynı eşyanın ikinci elini kendi kullanabileceği özellikte üstelik çok daha uygun fiyatlara bulabiliyor. Bu sayede hem parası cebinde kalıyor hem de hiç efor sarf etmeden istediği eşyayı satın almış oluyor.

Aynı şekilde eğer ikinci el eşya satmak isteyen bir kullanıcı ise de ücretsiz olarak ilan vermiş oluyor. Bunun yanı sıra eşyasını satabilmek için ikinci el eşya satan dükkanları sıra sıra gezip hem para harcayıp hem de efor harcamamış oluyor.

İkinciel İlan Sitesi

Ücretsiz İlan Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Günümüzde özellikle elektronik ve araba sektöründe faaliyet gösteren, oldukça revaçta olan bu siteler üzerinden ilan vermek çok kolay. Yapmanız gereken üye girişinizi yaptıktan sonra satmak istediğiniz eşyanın fotoğraflarını ve ürün bilgilerini eksiksiz bir şekilde site üzerinden yükleme yapmaktır.
Bu siteler üzerinden giriş yaptığınız ve en az dört adet fotoğrafını yüklediğiniz eşyanız için uygun gördüğünüz fiyatı da ikinciel ilan sitesi üzerinde belirtilen alana giriyorsunuz. Ve daha sonra yapmanız gereken site üzerinden size ulaşan eşyanızı almak isteyen alıcılar ile iletişim kurmaktır. Pazarlık ise size kalmış bir durumdur.

Yani site üstünden satışını yapmak istediğiniz eşyanızı fotoğrafları, fiyat bilgisi ve ürün özellikleri ile birlikte yüklediniz. Alıcı size ulaşım sağladı ve pazarlık yapmak istiyor ise pazarlık durumu opsiyoneldir.

İkinci El Satılan Eşya Çeşitleri

İkinciel İlan SitesiBu da ikinci el satılır mı demeyin. Özelikle ev dekorasyon eşyaları şu dönemde satışı yapılan eşyalar arasında revaçta olanlardan. Bu eşyalar sizler de taktir edersiniz ki eskimesi çok mümkün olmayan eşyalar arasında. Şık tablolar, biblolar, büyük abajurlar, çerçeveler ve daha birçok eşyayı satmak bu siteler üzerinden mümkün olmaktadır.

Ev, iş yeri yahut eşya değişimi yapıldığında yeni ortama uygun eşyalar ile dekorasyon yapmak isteyen insanlar eskilerini atmak yerine bahsettiğimiz ikinciel ilan sitesi üzerinden eşyalarının fotoğraf, ürün bilgisi ve fiyat bilgisini ekleyerek satabilir. Bu sayede de yeni alacağı eşyalar için bir miktar nakit para kazanmış olur.

Her anlamda hem alıcısı hem de satıcısı için büyük bir kolaylık olan bu sitelerden alışveriş yapmak çok kolay. Alıcı ya da satıcı ile iletişim kurmak da yine bu site üzerinden oluyor. Kişisel cep telefonu numaranızı diğer kişiler ile paylaşmak istemiyor iseniz bu sitenin açmış olduğu aplikasyon üzerinden iletişim kurmak mümkündür.

İkinci El Eşya Satmanın ve Almanın Avantajları

İkinciel İlan Sitesiİkinci el bir eşya almak, aynı eşyanın sıfır olanını almaktan çok daha ucuzdur. Dönem artık herkesin kesesini düşündüğü bir dönemdir. Aynı ürünün daha ucuzu var iken daha pahalısını satın almak hiç kimsenin işine gelmez.

Her anlamda çok daha avantajlı olan ikinci el eşya alıp satma sitelerine ilan vermek çok kolay. Nasıl ki internet üzerinden ev satışı ve kirası için ilan konulabiliyorsa, hangi eşyayı satmak istiyorsanız büyük küçük fark etmeksizin aynı şekilde ürünün bilgilerini, fotoğraflarını ve fiyat bilgisini ekleyerek mümkün olmaktadır.

Sizler de bu sitelere internet üzerinden cep telefonu yahut bilgisayarlarınız üzerinden giriş yapabilirsiniz. Girişinizi şifre belirleyerek her seferinde tekrar üye olmadan kullanabilirsiniz. bahsedilen ikinciel ilan sitesi aplikasyonları sayesinde çok kısa bir zaman zarfında eşya satabilir ya da satın alabilirsiniz. Zaman olarak büyük bir tasarruf ve kolaylık sağlayan bu sitelere ilan vermek ücretsizdir.
Kolay bir şekilde mobilya, aksesuar, beyaz eşya, cep telefonu, bilgisayar, tablet, araba ve küçük dekor eşyalarını satmak, ya da aradığınız standartlarda olan eşyayı bulmak mümkündür. Eşya almak için ikinci el dükkanlarını gezmek külfetine katlanmadan rahat bir şekilde eşyanızı bulun. Unutulmamalıdır ki insanlar açısından geriye alınamayacak tek şey zamandır.